NextConomy MeetUp-sessie: Hoe overtuig je inkopers en win je tenders?
Waarom halen zoveel offertes de eindmeet niet? Deze vraag staat centraal tijdens onze MeetUp-sessie voor hr-dienstverleners op 7 mei 2026 in Mechelen. Tenderexpert en spreker Alfred de Weert geeft een unieke inkijk in de logica van inkoopteams.
Op 7 mei 2026 organiseert NextConomy in Mechelen een inspirerende MeetUp-sessie voor hr-dienstverleners rond één cruciale vraag: hoe denken inkopers écht? Tijdens ‘Think Like a Buyer – Winning Tenders & Procurement Decisions’ krijg je een unieke inkijk in de logica van inkoopteams, en ontdek je ook waarom zoveel offertes de eindmeet niet halen.
Volgens spreker Alfred de Weert – een zelfstandig adviseur tendermanagement met vele jaren op de teller – ligt de fout vaak bij de aanpak: “Veel intermediaire organisaties benaderen tenders als een salesoefening. Maar inkopers zien dat totaal anders.”
“Inside the buyer’s mind”
Tijdens deze interactieve workshop kantelt het perspectief volledig. Je leert hoe je een betere tenderstrategie kunt opstellen op het niveau van een individuele offerte én op strategische bedrijfslevel. Alfred de Weert benadrukt dat tenderbeheer een vak apart is: “Het gaat niet alleen om overtuigen, maar ook om begrijpen hoe beslissingen tot stand komen. Een belangrijk inzicht is dat verschillende stakeholders betrokken zijn bij de evaluatie. Elk van hen kijkt met een andere bril naar jouw voorstel.”
Tenderbeheer is een vak apart.
Van commodity naar strategische positie
In veel bedrijven en organisaties blijft externe inhuur een business van lage marges. Dat vraagt een realistische aanpak. “Mijn devies luidt: ‘keep it real’”, aldus de Weert. “Het topmanagement ligt zelden wakker van flexibele inhuur. Laat je dus niet meeslepen in irreële verwachtingen. Focus niet enkel op prijs en creëer waarde binnen het inkoopproces zelf. Denk bijvoorbeeld aan operational excellence, innovatie en een sterke samenwerking met jouw klant.”
Het topmanagement van je prospect of klant ligt zelden wakker van flexibele inhuur.
De kracht van de tenderformule
Een van de centrale concepten uit de sessie is de zogenaamde tenderformule, waarin verschillende elementen samen de eindscore bepalen, zoals:
- Prijs
- Kwaliteit
- Testen en implementatie
- Reputatie en referenties
“Eenzelfde offerte kan totaal anders scoren afhankelijk van de formule. Begrijp die logica, en je vergroot je slaagkansen aanzienlijk”, stelt de Weert. “En ook: beïnvloed waar mogelijk de spelregels vóór de tender start. Bijvoorbeeld door in te zetten op criteria waar jouw organisatie sterk in is.”
Trends die je niet mag negeren
In de MeetUp-sessie zoomt de Weert ook in op belangrijke evoluties in inkoop: “Ik denk aan meer focus op leveringszekerheid in plaats van puur kostenreductie, de toenemende complexiteit en rol van AI, extra transparantie in inkoopprocessen en de verschuiving van informele naar sterk gestructureerde procedures.”
Wat neem je concreet mee?
Alfred de Weert kijkt uit naar de uitwisseling van inzichten met de aanwezige deelnemers. “Ik zal hen concrete handvatten aanreiken om succesvolle tenders op te stellen, met begrip van hoe inkopers beslissen, tools om je tenderstrategie te versterken én inzicht in scoringmechanismen en hoe je daarop inspeelt.”
Meer info en inschrijven
Inschrijven voor de allerlaatste plaatsen kan nog tot en met 6 mei e.k. Alle informatie vind je hier:
MeetUp ‘Think Like a Buyer – Winning Tenders & Procurement Decisions’
7 mei 2026, 13u00 – 18u00
Hotel Van der Valk, Mechelen
Zet ook al een stip in je agenda voor het volgende NextConomy evenement. Op 29 oktober kan je deelnemen aan de 5de editie van de MSP/VMS & Staffing vendor Meetup.
Meer informatie en je aanmelden doe je hier.


Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.