“Ik ben een a-typische ondernemer. Ik wil niet groeien, ik wil gewoon gelukkig zijn”
‘Go with the flow’ is het advies van Julie Dhaene. Al 4 jaar lang is ze aan de slag als freelance headhunter. Hoe ziet zij haar toekomst en denkt ze wel eens aan een plan B?
Na 11 jaar als headhunter in loondienst, waagde Julie de sprong en begon ze voor zichzelf te werken. “Wat is het ergste wat er kan gebeuren?”, dacht Julie Dhaene. De vrijheid om haar eigen klanten te kiezen, leek haar heerlijk.
Julie: “In loondienst lag de focus vooral op zoveel mogelijk vacatures invullen voor externe bedrijven. Kwantiteit primeerde, niet de kwaliteit. Soms wist ik dat het geen fijne werkplek was waarvoor ik iemand zocht … maar ik moest mijn targets halen, anders lag ik eruit. Dat strookte niet met mijn waarden.”
Als freelancer kies ik mijn klanten zélf. Dat is mijn grootste vrijheid.
“Als ik nu tijdens een intakegesprek merk dat een klant onrealistische verwachtingen heeft, dan bedank ik vriendelijk. Ik ga niemand in een bedrijf tewerkstellen waarvan ik weet dat de voorwaarden niet eerlijk zijn. Als recruiter speel ik toch een aanzienlijke rol in iemands leven en daar wil ik mijn verantwoordelijkheid nemen.”
Klanten vinden
“Tijdens mijn jaren in loondienst heb ik een stevig netwerk opgebouwd. Klanten van toen, roepen regelmatig mijn hulp in. Daarnaast ben ik ook zichtbaar op LinkedIn. Elke dinsdag om 9u00 publiceer ik een post. Ik heb zo’n 13.000 volgers. Dus via dit kanaal vind ik gemakkelijk nieuwe opdrachten.”
Wat ik doe, doe ik graag en doe ik goed. Meer moet dat niet zijn.
“Soms is het wat rustiger. Ik panikeer dan helemaal niet. Integendeel. Ik geniet dan van de rust. Want ik weet dat die periode van korte duur is. Na een week of twee krijg ik dan weer een hulproep via telefoon of mail. Mocht het helemaal fout lopen, dan ga ik gewoon weer opnieuw in loondienst. Maar liever niet.”
Atypische ondernemer
“Ik hoop om de rest van mijn leven freelancer te zijn. Ik geniet zo van mijn vrijheid. Ik ben een atypische ondernemer. Ik wil mijn zaak niet laten groeien. Zo word ik via social media om de oren geslagen om door te groeien: bijvoorbeeld om een team te leiden, opleidingen te voorzien of om een boek te schrijven. Ik wil dat niet. Ik wil gewoon bezig zijn zoals ik nu doe. En dat tot aan mijn pensioen. Dat maakt mij gelukkig.”
“Wat ik doe, doe ik graag en doe ik goed. Ik zei het gisteren nog tegen mijn lief: ik ben huisvrouw, marketingverantwoordelijke, copywriter, boekhouder, head of sales … Echt, ik vind dat ik goed bezig ben. En ik hou me misschien klein in de ogen van anderen, maar ik ben gewoon realistisch en ik blijf bij mezelf. Mijn klanten zijn blij, ik ben blij, mijn gezin is blij. Wat kan ik nog meer verlangen?
Lees ook :